694 960 990   ●   602 129 540  ●   660 802 690 biuro@meblenoka.pl 98,5% zadowolonych klientów Zaktualizowaliśmy politykę prywatności. SPRAWDŹ

 

Trendy we wnętrzach 2018 Co przyniesie przyszłość

Nowe Trendy we wnętrzach w 2018 roku

Co przyniesie przyszłość?

Czas pędzie nieubłaganie i tak samo zmienia się moda w urządzaniu wnętrz. Po przewertowaniu najnowszych doniesień ze świata Designu, wybraliśmy kilka, by podzielić się nimi na naszym blogu.

W tym roku powracamy do wartości rodzinnych, pielęgnowania wzajemnych więzi, budowania dobrych relacji w kontaktach z ludźmi niezależnie gdzie się znajdziemy: praca, dom, szkoła. Ten silny trend przekłada się także na projektowanie przyjaznych przestrzeni, które dodatnio wpływają na komunikację i zachęcają do interakcji z otoczeniem. Duże przestrzenie dzielimy na mini strefy, funkcjonalnie kąciki: do czytania, pracy, wypoczynku. Ponadto na wygląd wnętrz w 2018 roku bardzo mocno oddziałuje chęć ratowania Naszej planety. Zamiast wydawać pieniądze na kosztowne pomysły wolimy oszczędne i praktyczne rozwiązania, które będą zarazem przyjazne dla środowiska. Uczymy się dostrzegać potencjał przedmiotów z naszego najbliższego otoczenia. Pragniemy być blisko natury dlatego często będziemy sięgać do elementów z drewna.

Kolor 'Top of the top'

Surowe wnętrza z ostatnich lat zastąpią ciepłe ziemiste odcienie zieleni i brązu. Kolor 'Top of the top' to Fiolet, Pantone ogłosił kolor Ultra Violet (18-3838) jako kolor roku. Świetny pomysł na dodatki, ale nie tylko. Prowokacja i wszechstronność w jednym. Kolor fioletowy od lat kojarzy się z arystokracją i władzą. Czy pozwolimy, aby ten luksusowy akcent ocienił także nasze wnętrza. Doskonałym kompanem fioletu są elementy z miedzi czy złota, dzięki czemu wnętrza nabierają iście królewskiego charakteru.


Jeszcze bliżej natury

Nie wyobrażamy sobie Polskiego wnętrza bez roślin doniczkowych, które dumą prezentują się na parapetach czy to domków jednorodzinnych czy kawalerek w centrum. W tym roku możemy spojrzeć szerzej. Niektóre rośliny mogą oczyścić i dodatkowo nawilżyć powietrze, dzięki czemu Nasz sen będzie głęboki i przyjemny. Skrzydłokwiat czy Palma koralowa to żywy akcent do nowoczesnej sypialni. Walory estetyczne takich dekoracji to nie wszystko, to także pro zdrowotne korzyści oraz wyraźny sygnał, że wiemy co jest modne w tym roku.

Jesteśmy pewni, że wśród różnorodnych barw i stylów, każdy znajdzie coś dla siebie.

Życzymy dużo kreatywnych pomysłów i dobrej zabawy przy urządzaniu swoich wymarzonych przestrzeni.