694 960 990   ●   602 129 540  ●   660 802 690 biuro@meblenoka.pl 98,5% zadowolonych klientów Zaktualizowaliśmy politykę prywatności. SPRAWDŹ

 

7 ZASAD BHP, gdy kupujesz meble do samodzielnego montażu

7 zasad bezpieczeństwa, gdy kupujesz meble do samodzielnego montażu


Od kilku lat zakupy wielu produktów przeniosły się ze sklepów do sieci, podobnie stało się w branży meblowej. Chcemy oszczędzać czas i pieniądze, zamawiamy wymarzone łóżko  czy pojemną szafę jednym kliknięciem, a na drugi dzień paczki z meblami docierają tuż pod nasze drzwi. Poniżej kilka ważnych zasad pomagających cieszyć się z zakupu bez szukania formularza reklamacyjnego. Zacznijmy od początku:

7 zasad bezpieczeństwa, oszustwa w internecie, anonimowi sprzedawcy

1. Kupuj w wiarygodnych sklepach

Uważaj na oszustów! Jeśli sklep ma nie wiele produktów, brakuje telefonu do kontaktu, nie ma także adresu czy jakichkolwiek danych firmy to symptomy, że coś może być nie tak. Uważaj też na serwisy, w których brakuje możliwości płatności przy odbiorze.

2. Maksimum ostrożności przy wnoszeniu

7 zasad bhp, wnoszenie meblie


Elementy są ciężkie lub mają spore rozmiary odrzućmy pomysł udawania supermenów. Wystarczy chwila nie uwagi by zahaczyć kantem zapakowanej płyty meblowej o schodek, ścianę, czy framugę drzwi. Większość producentów w miejscach narożników dodaje mocniejsze zabezpieczenie niż sam karton, jednak często przy uderzeniach to nie wystarcza.

3. Rozpakuj z głową

Czasem jak dziecko czekające na prezent, nie możemy się już doczekać by rozpakować zakupiony przedmiot. Gdy zrywanie taśmy klejącej nie jest możliwe zębami lub paznokciami szukamy innego narzędzia ;-). Zazwyczaj w drugiej kolejności sięgamy po nożyk lub nożyczki. UWAGA! Im dłuższe ostrze i bardziej pionowy kąt rozcinania taśmy tym szanse, że porysujemy, któryś z elementów rosną.

7 zasad bezpieczeństwa, sprawdź co kupiłeś

4.  Sprawdź co kupiłeś

Sprawdźmy czy niczego nie brakuje. Jeśli zakupiliśmy np. witrynę z oświetleniem LED zobaczmy, czy są zarówno twarde boki, szklane półki, kołki i śrubki do montażu, oświetlenie i zasilacz. Im szybciej zauważymy brak jakiejkolwiek części tym sprawniej przebiegnie proces reklamacyjny. Sprawdzamy też stan każdego z elementów.

7 zasad bezpieczeństwa, instrukcja montażu
5. Trzymaj się instrukcji

To w niej znajdziemy informację nie tylko o ilości i rodzajach elementów, ale także o potrzebnych narzędziach do montażu. Czasami bywa, że chcemy być mądrzejsi od producenta. Nie ryzykuj! Jeśli instrukcja pokazuje 2 ludzików, po prostu poprośmy kogoś o pomoc. Zachowaj też kolejność kolejnych kroków montażu, masz wtedy pewność, że z szafki RTV nie zbudujesz okrętu podwodnego.

6. Nic na siłę

Korzystając z dołączonych imbusów do skręcania mebli pamiętaj, że potrzebne jest wyczucie. Gdy go zabraknie możemy narobić nieodwracalnych szkód. Zasada ta odnosi się również do wbijania drewnianych kołeczków. Jeśli zrobimy to zbyt mocno i główka będzie ledwo wystawać wpłynie to na wytrzymałość i stabilność naszych mebli.

7.  Korzystaj zgodnie z przeznaczeniem

Jeśli zakupiliśmy meble systemowe do pokoju to nie zastanawiajmy się czy któraś z szafek będzie pasować do łazienki. Pamiętajmy, że meble łazienkowe muszą mieć większą odporność na wilgoć. Każda z szafek ma też określony udźwig, więc wchodzenie na meble żeby zabić komara na ścianie to zły pomysł.

Dzięki tym prostym zasadom zaoszczędzisz czas, unikniesz niepotrzebnego stresu i zwiększysz poziom satysfakcji z podjętych działań.

Życzymy udanych zakupów.